Muzeum Ziemi Usteckiej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Muzeum Ziemi Usteckiej to placówka powołana do życia w 2000 r. z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ustki. Silny lokalny patriotyzm można wyczuć już po tytułach głównych i większości okresowych ekspozycji, które można podziwiać w Muzeum Ziemi Usteckiej.

Osią instytucji jest wystawa regionalna, prezentująca szereg przedmiotów z różnych epok. Zdecydowana większość pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, a wszystkie w jakiś sposób wiążą się z dziejami miasta czy lokalnymi legendami. Są wśród nich książki, oryginalne dokumenty, zdjęcia prywatne, prasowe i “urzędowe”, sprzęty rybackie, elementy wyposażenia kutrów i okrętów, przedmioty codziennego użytku… Wyjątkowo istotne są pamiątki po zlikwidowanej stoczni w Ustce, w tym sztandary i miniaturowe modele łodzi i okrętów różnego typu.

Muzeum Ziemi Usteckiej pełni również funkcję regionalnego centrum kultury. Lokalnym artystom organizuje wystawy i wernisaże, odpowiada również za cykliczne wydarzenia jak “Ustka moja mała ojczyzna”, święto bursztynu czy “Pasje Ustczan”.

Placówka mieści się w budynku ucharakteryzowanym na dom ryglowo-szachulcowy z XVIII stulecia - taki, jakich całkiem sporo zachowało się na pozostałych uliczkach Starego Miasta. Muzeum zazwyczaj jest czynne od wtorku do soboty, w godzinach 10:00-17:00.

Cennik

Wstęp do Muzeum Ziemi Usteckiej:

  • bilet normalny - 10 zł
  • bilet ulgowy - 7 zł
  • bilet w grupie zorganizowanej (minimum 10 osób) - 5 zł/os.

Oprowadzanie przez przewodnika + 10 zł

Mini przewodnik

Placówka wystawiennicza założona przez zrzeszenie lokalnych patriotów, prezentująca różne rozdziały z historii miasta i dziejów regionu. Ekspozycja opiera się na przedmiotach z przełomu XIX i XX wieku - zdjęciach, dokumentach, strojach, sprzętach rybackich etc. Liczna jest kolekcja modeli kutrów i łodzi. Muzeum Ziemi Usteckiej to też lokalne centrum kultury.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja